Romige pindakaasnoedels met crispy tempeh
met champignons en spinazie
Bereidingstijd:
15 minuten Caloriebewust
Plantaardig
Extra groente
Allergenen:- Soja•
- Tarwe•
- Pinda's•
- Selderij•
- Kan sporen van allergenen bevatten•
- Noten
Wist je dat kokosmelk niet direct uit de noot komt? Het witte vruchtvlees van de kokosnoot wordt namelijk eerst met water gemengd en vervolgens uitgeknepen.
Gemaakt in een fabriek waar eieren, melk, vis, pinda's, sesam, schaaldieren, soja, noten en tarwe worden verwerkt.
80 gram
Tempehblokjes
(Bevat: Soja, Tarwe)
200 gram
Champignonmix
(Kan bevatten: Selderij)
½ bakje(s)
Pindakaas
(Bevat: Pinda's Kan bevatten: Noten)
50 gram
Volkoren noedels
(Bevat: Tarwe)
Zelf toevoegen
naar smaak
Pikante rode saus [zoals sriracha]
Energie (kJ)2847 kJ
Energie (kcal)680 kcal
Vetten35.5 g
waarvan verzadigd17.1 g
Koolhydraten56.9 g
waarvan suikers13.2 g
Vezels8.2 g
Eiwitten31.4 g
Zout1.7 g
•Pan
•Wok of hapjespan
•Koekenpan
- Breng water aan de kook in een ruime pot.
- Kook de noedels in 4 - 5 minuten beetgaar.
- Bewaar wat van het kookvocht, giet af en spoel de noedels af onder koud water.
- Pers de knoflook of snijd fijn.
- Verhit 1/4 el zonnebloemolie per persoon in een wok of sauteerpan op hoog vuur en bak de knoflook met de champignonmix 4 - 6 minuten.
- Verhit ondertussen 1/4 el zonnebloemolie in een pan op middelhoog vuur. Voeg, zodra de olie goed heet is, de tempehblokjes toe en bak 3 - 4 minuten. Blus af met 1/2 el water per persoon en bak nog 1 minuut.
- Voeg de kokosmelk, pindakaas, sojasaus en sambal naar smaak toe aan de wok of sauteerpan met groenten en meng goed. Laat de saus 1 - 2 minuten koken op middelhoog vuur.
- Scheur de spinazie, eventueel in delen, klein boven de wok of sauteerpan.
- Voeg de noedels toe en meng goed door. Voeg eventueel wat van het kookvocht toe als het te droog wordt. Breng op smaak met peper en eventueel zout.
- Verdeel de noedels over kommen of diepe borden.
- Serveer de crispy tempeh erbovenop.
Weetje: Wist je dat tempeh rijk is aan calcium en ijzer? Het bevat per 100 gram evenveel calcium als 1 glas melk en evenveel ijzer als 100 gram biefstuk!