Double protein - Parelcouscoussalade met gebakken portobello
met dubbele portie Duitse biefstuk
Bereidingstijd:
20 minuten Allergenen:- Cashewnoten•
- Melk (inclusief lactose)•
- Pinda's•
- Noten•
- Kan sporen van allergenen bevatten•
- Soja•
- Gluten•
- Melk (inclusief lactose)•
- Ei•
- Mosterd•
- Selderij
In nog geen 20 minuten aan tafel en tóch een maaltijd om trots op te zijn. Het ster-ingrediënt in deze maaltijdsalade is de Duitse biefstuk: grofgemalen biefstuk in de vorm van een burger. Net als tartaar kun je dit vlees rauw eten. Met zelfgemaakte pestodressing als smaakmaker maak je snel een smakelijke salade.
Gemaakt in een fabriek waar eieren, melk, vis, pinda's, sesam, schaaldieren, soja, noten en tarwe worden verwerkt.
25 gram
Pesto genovese
(Bevat: Cashewnoten, Melk (inclusief lactose) Kan bevatten: Pinda's, Noten)
2 stuk(s)
Duitse steak haché
(Kan bevatten: Soja, Gluten, Melk (inclusief lactose), Ei, Mosterd, Selderij)
Zelf toevoegen
1 el
Extra vierge olijfolie
1 tl
Zwarte balsamicoazijn
½ stuk(s)
Zoutarm groentebouillonblokje
Energie (kcal)748 kcal
Energie (kJ)3128 kJ
Vetten58.1 g
waarvan verzadigd17.6 g
Koolhydraten7.5 g
waarvan suikers5 g
Vezels3.1 g
Eiwitten46.2 g
Zout3.9 g
•Pan met deksel
•Koekenpan
•Kleine kom
•Saladekom
- Breng 300 ml water per persoon aan de kook in een pan met deksel. Verkruimel het bouillonblokje erboven en kook de parelcouscous, afgedekt, in 12 minuten gaar. Giet af, roer de korrels los en laat zonder deksel uitstomen.
- Pers de knoflook of snijd fijn. Snijd de portobello in plakken en de tomaat in parten.
Tip: Wist je dat tomaten veel voordelen hebben voor je gezondheid? Ze zijn rijk aan vitamine A, C, E én lycopeen. Lycopeen is een antioxidant en beschermt onze cellen tegen schadelijke invloeden. Hoe rijper de tomaat, hoe meer lycopeen!
- Verhit de olijfolie in een koekenpan op middelhoog vuur, voeg de knoflook, de portobello, peper en zout toe en roerbak in 5 – 6 minuten goudbruin.
- Meng in een kleine kom de groene pesto, de extra vierge olijfolie en de zwarte balsamicoazijn tot een dressing en breng op smaak met peper en zout.
- Verhit de roomboter in een andere koekenpan op middelhoog vuur en bak de Duitse biefstuk 2 – 4 minuten per kant. Bestrooi met peper en zout.
- Meng ondertussen in een saladekom de tomaat, de rucola en de helft van pestodressing. Voeg daarna de parelcouscous toe en meng goed.
- Verdeel de parelcouscous over de borden.
- Leg de portobello en de Duitse biefstuk erop en garneer met de overige pestodressing.