Skip to main content

Pasta al forno met zelfgemaakte gehaktballen

met spekjes, tomatensaus en Italiaanse kaas
4.5(3,4K)
Calorieën
351 kcal
Eiwit
20.6g eiwit
Bereidingstijd
45 minuten
Difficulty
Gemiddeld
Allergenen:
  • Ei
  • Mosterd
  • Selderij
  • Soja
  • Gluten
  • Kan sporen van allergenen bevatten
Gemaakt in een fabriek waar eieren, melk, vis, pinda's, sesam, schaaldieren, soja, noten en tarwe worden verwerkt.
Hoeveelheden

¼ stuk(s)

Ui

5 gram

Verse basilicum en oregano

1 stuk(s)

Knoflookteen

25 gram

Geraspte Italiaanse kaas

100 gram

Gemengd gehakt met Italiaanse kruiden

(Kan bevatten: Ei, Mosterd, Selderij, Soja, Gluten)

15 gram

Panko paneermeel

25 gram

Spekreepjes

1 pak(ken)

Tomatenblokjes

90 gram

Penne

65 gram

Rode kerstomaten

Zelf toevoegen

½ el

Olijfolie

1 el

Rodewijnazijn

naar smaak

Peper en zout

Energie (kcal)351 kcal
Energie (kJ)1468 kJ
Vetten23 g
waarvan verzadigd7.3 g
Koolhydraten13.6 g
waarvan suikers9.2 g
Vezels3.7 g
Eiwitten20.6 g
Zout1.9 g
Kom
Pan met deksel
Hapjespan met deksel
Ovenschaal

Instructies

1

Verwarm de oven op 220 graden. Snipper de ui. Snijd de oregano fijn. Pers de knoflook of snijd fijn. Meng in een kom het gehakt, de panko, de helft van de Italiaanse kaas en de helft van de ui met peper en zout. Kneed goed en rol 3 gehaktballen per persoon. Breng ruim water aan de kook in een pan met deksel voor de penne.

2

Verhit 1/2 el olijfolie in een hapjespan met deksel op middelhoog vuur. Bak de spekjes en de gehaktballen in 2 - 3 minuten rondom bruin. Haal de gehaktballen uit de pan en bewaar apart. Voeg de knoflook en overige ui toe aan de pan met spekjes en bak 2 - 3 minuten. Blus af met 1 el rodewijnazijn per persoon. Voeg de tomatenblokjes en de oregano toe. Leg de gehaktballen er weer bij en laat, afgedekt, 8 - 10 minuten meekoken.

3

Kook de penne in 8 - 10 minuten al dente. Giet af, stort in een ovenschaal en laat uitstomen.

Tip: Dit gerecht bevat veel calorieën. Let jij op je calorie-inname? Gebruik dan 70 g penne per persoon en garneer de maaltijd met de helft van de Italiaanse kaas. De overige penne en kaas... zie fun facts

4

Halveer de rode cherrytomaten en snijd het basilicum in reepjes.

5

Voeg de cherrytomaten en de helft van het basilicum toe aan de saus en roer goed door. Breng op smaak met peper en zout. Giet de tomatensaus over de penne in de ovenschaal. Verdeel de overige Italiaanse kaas over de ovenschaal en bak 10 minuten in de oven.

6

Serveer de penne al forno en garneer met het overige basilicum. Pas op, de schaal kan heet zijn!

Meer heerlijke recepten met vergelijkbare ingrediënten

Hoogst beoordeelde recepten voor avondeten

De HelloFresh-recepten van deze week: absolute aanraders